Loading

Sporty walki – metoda na odreagowanie

Sporty walki są przede wszystkim korzystne dla ogólne rozwoju kondycyjnego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wymagającą dyscypliną jest judo lub karate. Każda walka poprzedzona jest miesiącami ćwiczeń, treningu, rozciągania, pływania, biegania, a także innych zajęć uzupełniających.

Sporty walki dla dzieci

Dzieci według statystyk ruszają się coraz mniej. Panuje moda na gry komputerowe i inne podobne sposoby spędzania czasu, dlatego rodzice powinni szukać wszelkich metod na wyciągnięcie swoich pociech z domu.

-Jeżeli nasze dzieci jest nadpobudliwe, posiada nadmiar energii, której nie może spożytkować to właśnie zajęcia sportowe mogą w tym pomóc. Przede wszystkim trening powinien odbywać się w dobrym ośrodku oferującym szkolenia ze sportów walki, na przykład ten ze strony jjsportcenter.pl/sporty-walki.html.

-Podczas zajęć dzieci muszą być bezpieczne, dlatego nie bez znaczenia jest doświadczenie trenera. Zajęcia w wieku przedszkolnym, czy szkolnym muszą być w dużej mierze oparte na zabawie.

-Żadna walka kontaktowa w tym wieku nie wchodzi w grę. Istotne jest to, że większość dyscyplin związanych z walką posiada swoją filozofię zakładająca opanowanie i używanie siły w ostateczności.

-Wysyłając malucha na podobne szkolenie możemy go nauczyć, czym jest opanowanie, kontrola emocji i siły. Nie bez znaczenia jest także fakt, że podczas ćwiczeń maluch może poznać rówieśników.

Sporty walki dla kobiet

Kobiety powinny korzystać z możliwości nauki sportów walki głównie ze względu na samoobronę. Trening prowadzony przez mężczyznę ma istotny aspekt psychologiczny. Kobieta powinna nauczyć się reagować na agresję i skutecznie przed takim atakiem bronić. Jeżeli obawia się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, to dopiero sama przystępuje do ataku.

Alina: „Zdecydowałam się na skorzystanie z możliwości jaką jest nauka sportów walki. Głównie zależało mi na poprawie własnej pewności siebie. Nie raz wracam z pracy późnym wieczorem i w takiej sytuacji niezbędne jest posiadanie umiejętności, które pozwoliłyby mi się obronić przed atakiem. Zajęcia prowadzone były w sposób bardzo profesjonalny. Dostosowano je do poziomu grupy szkoleniowej. Nie każdy jest wysportowany i należy to uwzględnić już na starcie. Podczas lekcji wystarczył strój sportowy i wygodne obuwie. Oprócz poznania odpowiedniego zachowania w kryzysowych sytuacjach trener wyjaśniał także założenia filozofie danej dyscypliny. Sporty walki to to przede wszystkim dobry sposób na poprawę kondycji”.

Metoda na odreagowanie

Osoby które dużo pracują, które wykonują zajęcia bardzo stresujące powinny wypróbować sporty walki jaki metodę leczniczą. Każda aktywność fizyczna rozładowuje napięcie, szczególnie zaś taka, która wymaga uderzania w worek bokserski. Obecnie odreagowują w ten sposób zarówno kobiety jak i mężczyźni. Bardzo często nie chodzi o to, żeby z kimkolwiek walczyć, a jedynie o możliwość spędzenia czasu w innym otoczeniu niż zwykle. Dobry trener potrafi tak poprowadzić szkolenie, aby sprostać wszystkim wymaganiom klientów.

admin