Loading

Kitesurfing

Kitesurfing sport nie tylko nad morzem

Kitesurfing zaliczany jest do jednej z odmian windsurfingu jednak technicznie znacznie różni się od swojego starszego brata. Różnice widać zarówno w sprzęcie jak i technice. W Kitesurfingu deskę prowadzi się taka samo jak deskę snowboardową podczas zjazdu po stoku (w windsurfingu deska płasko osiada). Do surfowania w ten sposób wykorzystywana jest specjalna deska oraz latawiec, który przypina kitesurfer do uprzęży i stale utrzymuje w pewnej odległości.

Kitesurfing uprawiany jest zarówno nad morzem, jak i na jeziorach, które charakteryzują się sprzyjającym wiatrem, bo w zasadzie wiatr, a właściwie jego brak jest jedynym ograniczeniem w uprawianiu tego sportu.

W zasadzie jeśli chodzi o kitesurfing nie ma ograniczeń, co do możliwości jego uprawiania. Na kite mogą jeździć tak dzieci, jak i seniorzy. Warunkiem jest ogólna sprawność ruchowa oraz waga powyżej 35 kg – lżejsze osoby będą wyciągane z wody przez latawiec i nie będą miały możliwości odpowiednio surfować.

Nauka tego sportu nie trwa długo polskie szkoły kitesurfingu oferują kursy trwające 10 – 16 godzin. Innymi słowy wystarczy jeden urlop by móc surfować na kite.