Loading

Jazda na rolkach

Rolki połączenie przyjemnego z pożytecznym

Jazda na rolkach jest coraz popularniejszą formą aktywności, zwłaszcza w dużych miastach gdzie wybrukowane chodniki i asfalt umożliwiają bezpieczne poruszanie się na kółkach.

Jazda na rolkach jest połączeniem przyjemnego i pożytecznego. Bowiem z jednej strony szybciej możemy przemieścić się z punktu A do punktu B, z drugiej natomiast robimy wielką przysługę dla swojego ciała, a to dlatego, że jazda na rolkach bardzo sprzyja naszym mięśniom i kondycji.

1 Rolki poprawiają kondycję – rolki to sport aerobowy, a to oznacza, że poprawiają funkcjonowanie układu krwionośnego i wzmacniają serce.

2 Jazda na rolkach nie obciąża stawów – w przeciwieństwie do biegania, rolki nie powodują nadmiernego obciążenia ani dla stawów kolanowych, ani dla kręgosłupa.

3 Jazda na rolkach powoduje spalanie tkanki tłuszczowej – jeśli podczas jazdy na rolkach utrzymujemy stałe tempo jazdy w ciągu godziny możemy spalić nawet do 700 kalorii.

4 Rolki kształtują sylwetkę – podczas jazdy na rolkach używamy wielu mięśni tak nóg, łydek, pośladków, jak i brzucha oraz grzbietu, dzięki temu kształtujemy piękną sylwetkę.

5 Rolki poprawiają koordynacje ruchową – konieczność utrzymania równowagi sprawia, że nasze mięśnie wyrabiają nawyk współgrania i balansowania, co w efekcie znacznie poprawia koordynacje ruchową.