Loading

Jakie są nasze noworoczne postanowienie związane z aktywnością fizyczną

Rozpoczęcie kolejnego roku kalendarzowego często wiąże się z próbą ustalenia noworocznych postanowień. Część z nich dotyczy nierzadko poprawy swojej kondycji oraz zainteresowania się uprawianiem nowej dyscypliny sportu. Oto kilka przykładów aktywności fizycznej, które wiele osób zamierza rozwijać w nadchodzącym roku.

Regularne wizyty na siłowni

Osoby będące stałymi gośćmi różnych siłowni często podkreślają, że na początku roku w tego typu miejscach pojawia się naprawdę wiele nowych twarzy. Bardzo duża część traci mobilizację do ćwiczeń po pierwszym miesiącu, jednak niektóre zostają na dłużej, łapiąc bakcyla regularnego wzmacniania swoich mięśni.

Częstsze wypady na rower

Zimowe miesiące nie są najlepszym czasem dla rowerzystów-amatorów, dlatego to postanowienie powinno zostać realizowane w okolicach wczesnej wiosny. Pierwsze ciepłe dni marca są idealną okazją, by rozpocząć regularne, dłuższe rowerowe wycieczki. Pamiętajmy jednak, by odpowiednio się na nie ubrać, bowiem pogoda w tym okresie bywa zdradliwa.

Nauczenie się nowej sportowej umiejętności

Już na początku roku warto pomyśleć o planach związanych z wakacjami. Jednym z nich może być na przykład zdobycie nowych, sportowych uprawnień, pozwalających chociażby na wyczarterowanie jachtu (zobacz ten link –  slonecznerejsy.pl/regaty-turystyczne-chorwacja-2015). Do kursu na żaglarza jachtowego może podejść już osoba, która ukończyła 14 rok życia. Wyższy rodzaj patentu, czyli uprawnienia jachtowego sternika morskiego, można zdobyć po ukończeniu 18 roku życia.

admin