Loading

Atrakcje dla miłośników narciarstwa

Miłośnicy narciarstwa powinni skorzystać z oferty proponowanej pod adresem – moveit.pl/. Opcja przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych jak i dla dzieci. Pamiętajmy, że im szybciej maluchy rozpoczną naukę jazdy na nartach tym lepiej. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wyjazd na narty odbywa się do ciekawych miejsc.

Sprzęt narciarski

a) W początkowym etapie nauki jazdy na nartach nie potrzeba specjalnego sprzętu.

b) Wszystko co może się nam przydać znajdziemy w wypożyczalni. Dopiero bardziej doświadczeni narciarze mogą inwestować we własne buty, narty i ubranie, którego nie powstydziliby się profesjonaliści.

c) Sama jazda na nartach może być przyjemnością, ale jeżeli planujemy na siłę uczyć dziecko tej dyscypliny, to pamiętajmy, że takim postępowaniem możemy je jedynie zrazić do wszelkiej aktywności.

Zagrożenie związane z jazdą na nartach

i. Podstawowym zagrożeniem jest upadek, ale jeżeli zdobędziemy elementarną wiedzę, to możemy tego uniknąć.

ii. Kolejną sprawą jest zagrożenie ze strony innych osób, które jeżdżą za bardzo agresywnie i nonszalancko. Ubierajmy zawsze kask i elementy odblaskowe, aby być widocznymi na stoku. Jeżeli planujemy zjazd, to nie przeceniajmy swoich umiejętności i wybierajmy trasy znane lub takie, które odpowiadają naszym talentom.

iii. Przecenianie własnych sił bardzo często prowadzi do wypadków i kontuzji. Kolejne zagrożenie to przemarznięcie, należy się ubierać na cebulkę, a w razie konieczności poszczególne warstwy ubrania zdejmować.

admin