Loading

Afrykańskie wybrzeża

Do wakacji pozostało jeszcze sporo czasu, ale chcąc ruszyć w dalszą podróż warto już rozpocząć planowanie swojego urlopu. Jest wiele kierunków, które można wybrać, dziś postanowiliśmy przybliżyć afrykańskie wybrzeża Morza Śródziemnego.

W rejs po morzu Śródziemnym

Zastanawiając się dosłownie nad zobaczeniem i zwiedzeniem afrykańskich wybrzeży, warto zastanowić się na możliwością odbycia rejsu po Morzu Śródziemnym, na tej stronie – www.podrozeirejsy.pl/pl/vrg/page/rezerwacja, można znaleźć ciekawe kierunki podróży i zarezerwować dla siebie miejsce na jachcie. Będzie to z pewnością niecodzienna przygoda, którą wspominać będziemy jeszcze długo i cieszyć się wszystkim czego doświadczyliśmy podczas tej podróży.

Pokłonić się piramidom

Zamieszki do jakich przed kilku laty doszło w Egipcie sprawiły, że przestał on być tak popularnym kierunkiem podróży jak niegdyś. Dziś sytuacja w tym kraju jest o wiele spokojniejsza, co przekłada się również na zainteresowanie turystów pobytem w tym kraju. Będąc w państwie Faraonów warto odwiedzić piramidy w Gizie i pokłonić się przed posągiem Sfinksa. Miłośnicy zachwycających i egzotycznych widoków zapewne chętnie skorzystają z możliwości nurkowania z maską i podziwiania podwodnego świata wybrzeży Morza Śródziemnego.

Zakosztować w Maroku

Maroko to miejsce gdzie zarówno zwolennicy pieszych wędrówek, jak i nadmorskiego wypoczynku znajdą coś dla siebie. Jest to również miejsce gdzie warto spróbować wielu smaków, bowiem są one bardzo różne do tych znanych w naszym kraju. Będąc w Maroku koniecznie trzeba odwiedzić targ z przyprawami, gdzie można zasmakować w lokalnej kuchni. Maroko to również okazja do udania się na piaszczystą pustynię oraz bliższego poznania kultury Berberów. Wszystkie te elementy sprawią, że Maroko to wymarzone miejsce na wakacyjną podróż.

Tunezja dla spragnionych relaksu

Tunezja to państwo gdzie można zameldować się w jednym z licznych kurortów i spędzić czas popijając drinki na rajskich plażach nad lazurowym morzem. Można również udać się zaledwie 10 km w głąb lądu, aby dotrzeć do stolicy Tunezji – Tunisu, a dam dać się porwać ferii barw i wspaniałej architekturze. Będąc w Tunisie koniecznie należy odwiedzić tamtejszą medynę, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Godna polecenia w tym mieście jest również warowna kasaba. W Al-Dżamm można natomiast odwiedzić trzeci co do wielkości amfiteatr na świecie. Powstał w III w n.e. i według tych, którzy mieli okazje go zwiedzać – robi znacznie większe wrażenie niż rzymskie Koloseum.

Powyżej omówiliśmy jedynie wybrzeża Afryki leżące nad Morzem Śródziemnym, ale wszak na tym kontynencie można odnaleźć jeszcze wiele krajów położonych nad oceanami. Planując dalszą podróż warto zastanowić się choćby nad Republiką Południowej Afryki czy Madagaskarem. W Afryce są tysiące miejsc, w których stopa turysty jeszcze nie powstała, a które warto zobaczyć na własne oczy, wystarczy odrobina zapału charakterystycznego dla odkrywców – podróżników.

admin